Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości

Aktualności

Rentowność wynajmu mieszkań dwukrotnie przewyższa oprocentowanie lokat 2013-08-23

Rentowność wynajmu dwukrotnie przewyższa oprocentowanie lokat

Rynek wynajmu mieszkań w miastach akademickich wkracza w fazę cyklicznego ożywienia. Na nim chcą skorzystać inwestorzy, których kusi możliwość osiągania nawet dwukrotnie wyższych rentowności, niż w przypadku trzymania pieniędzy na lokatach.

więcej

Nieruchomości nadal zyskowne2013-08-23

Nieruchomości nadal zyskowne

Mimo że ostatnie lata na rynku nieruchomości nie należały do najlepszych, to wciąż można na nim nieźle zarobić. Potrzebne są do tego jednak duże pieniądze, fachowa wiedza albo… pomoc.

więcej

Apartament z widokiem na morze - najlepsza lokata kapitału 2013-08-23

Apartament z widokiem na morze - najlepsza lokata kapitału 

Własny apartament nad morzem nie tylko daje swobodę i poczucie prestiżu, ale może stanowić także lukratywną inwestycję. Podobnie jak w całej Europie oraz na świecie, również w Polsce od kilku lat zapanowała moda na korzystanie z pobytów w apartamentach. Wielu Polaków kupuje eleganckie lokale z myślą o wynajmowaniu i zarabianiu. Najważniejszymi kryteriami sukcesu są świetna lokalizacja, wykończenie pod klucz oraz wyjątkowy widok z okna.

więcej

2013-07-24

więcej

Dolcan wypłacił już pierwsze zyski właścicielom condo mieszkań 2013-07-24

Dolcan wypłacił już pierwsze zyski właścicielom condo mieszkań 

Firma Dolcan, która wprowadziła do swojej oferty nieruchomości inwestycyjne – condo mieszkania wypłaciła właścicielom już pierwsze zyski. Z początkiem lipca wypłaty dostały już po raz drugi osoby, które wybrały kwartalny system rozliczania zarobków – otrzymały one od 6 do 12 tys. zł. Deweloper sprzedał do tej pory w sumie 40 condo mieszkań.

 

więcej

Apartament z widokiem na morze - najlepsza lokata kapitału 2013-07-24

Apartament z widokiem na morze - najlepsza lokata kapitału

Własny apartament nad morzem nie tylko daje swobodę i poczucie prestiżu, ale może stanowić także lukratywną inwestycję. Podobnie jak w całej Europie oraz na świecie, również w Polsce od kilku lat zapanowała moda na korzystanie z pobytów w apartamentach. Wielu Polaków kupuje eleganckie lokale z myślą o wynajmowaniu i zarabianiu. Najważniejszymi kryteriami sukcesu są świetna lokalizacja, wykończenie pod klucz oraz wyjątkowy widok z okna.

więcej

Nieruchomości - jakie zyski oferują?2013-05-13

Nieruchomości - jakie zyski oferują?

Dzięki rynkowi nieruchomości jeszcze parę lat temu można było osiągać solidne zyski. Wystarczyło kupić i poczekać. Taka prosta strategia już nie gwarantuje sukcesu jednak na nieruchomościach nadal można dobrze zarobić.

więcej

Na co zwracać uwagę kupując apartament w górach na wynajem? 2013-04-30

Na co zwracać uwagę kupując apartament w górach na wynajem?

Zakup apartamentu w górach i jego wynajem turystom staje się coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału. Aby inwestycja była udana, przed zakupem nieruchomości należy rozważyć dostępne możliwości inwestycyjne, by wybrać opcję najkorzystniejszą dla nas. Analitycy wyszukiwarki nieruchomości morizon.pl podpowiadają, na co zwracać uwagę, kupując apartament w górach przeznaczony na wynajem.

więcej

Apartament wakacyjny – do zamieszkania, czy zarabiania? 2013-04-22

Apartament wakacyjny – do zamieszkania, czy zarabiania?

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego wzrasta zainteresowanie kupnem apartamentów wakacyjnych. Osoby, które chcą nabyć taką nieruchomość powinny już na etapie planowania zakupu zdecydować czy w przyszłości apartament będą chciały wykorzystać jako miejsce zamieszkania, czy ma on jedynie przynosić zyski z najmu.

więcej

Dolcan rozszerza ofertę mieszkań w Systemie Condo na Szczecin 2013-04-11

Dolcan rozszerza ofertę mieszkań w Systemie Condo na Szczecin

Firma Dolcan wprowadza do Szczecina mieszkania w Systemie Condo. To lokale, które dają nabywcom gwarantowany umową zysk w wysokości
8 proc. rocznie.

więcej

Zarabianie na nieruchomościach w kurortach 2013-03-19

Zarabianie na nieruchomościach w kurortach

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert apartamentów z gwarancją zysku. Głównie zlokalizowane są one w miejscowościach turystycznych. Część stanowią condo hotele. Inne pozycjonowane są jako apart hotele, lub po prostu apartamenty wakacyjne, których najem ma przynosić zyski właścicielowi. Eksperci portalu InwestycjewKurortach.pl podpowiadają jak dobrze wybrać z setek dostępnych ofert i na co zwrócić uwagę przy kupnie.

więcej

Grupowe inwestycje w ziemię w Wealth Solutions 2013-02-27

Grupowe inwestycje w ziemię w Wealth Solutions 

Wokół miast ziemia rolna jest kilkukrotnie tańsza od budowlanej. Dzięki tej dysproporcji zarabiają klienci Wealth Solutions-Inwestycje Ziemskie. Zapisy do kolejnej grupy inwestycyjnej właśnie się zaczęły.

więcej

Nieruchomości: w kurortach kryzysu nie widać 2013-02-23

Nieruchomości: w kurortach kryzysu nie widać 

Choć wokół głośno o spowolnieniu w nieruchomościach, a deweloperzy narzekają na sprzedaż, nie można powiedzieć, że wszędzie koniunktura jest zła. Rynek apartamentów wakacyjnych ma się dobrze, a deweloperzy zapowiadają na ten rok rozpoczęcie lub kontynuację wielu nowych projektów.

więcej

Pobyt w górach: lepiej i nie drożej 2013-01-07

Pobyt w górach: lepiej i nie drożej

Noclegi w kwaterach, pensjonatach czy hotelach nie drożeją ze względu na rosnącą konkurencję w kurortach

więcej

2013-01-07

więcej

Ile zapłacę za wynajem mieszkania na ferie zimowe? 2012-12-11

Ile zapłacę za wynajem mieszkania na ferie zimowe?

Wynajem mieszkania na wyjazd narciarski to koszt od 1 tys. do 3 tys. zł za tydzień. Gdzie i ile konkretnie kosztują takie lokale? Najpopularniejsze są Austria i Włochy. To te kraje wybieramy, wyjeżdżając na narty. Z badań firmy ABC Rynek i Opinia wynika, że ponad połowa Polaków właśnie w tych dwóch krajach spędza zimowy urlop. Z kolei dane Instytutu Turystyki pokazują, że naszym ulubionym ośrodkiem jest włoskie Livigno. Tam też najchętniej wynajmujemy wakacyjne mieszkania.

więcej

Niższe ceny mieszkań zachęcają do inwestowania w nieruchomości 2012-12-05

Niższe ceny mieszkań zachęcają do inwestowania w nieruchomości

Kupno mieszkania na wynajem w jednym z dużych miast to wydatek rzędu minimum 200-300 tys. zł. Jak zwracają uwagę przedstawiciele Home Broker, niższe ceny mieszkań i tylko niewielka korekta stawek za najem powodują, że rentowność najmu jest w tym roku wyższa niż w ubiegłym. Wzrasta więc aktywność inwestorów. Co czternaste mieszkanie nabywane w Polsce kupowane jest obecnie w celach inwestycyjnych.

więcej

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? 2012-12-05

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? 

W chwili obecnej na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem, i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.

więcej

Condohotel to najwyższe przychody z najmu2012-12-03

Condohotel to najwyższe przychody z najmu

Inflacja na poziomie 4,3% pochłonęła zyski z przeciętnej lokaty przekuwając je w stratę. Lepsze wyniki osiągali właściciele mieszkań na wynajem. Znacznie większe powody do radości mieli także właściciele pokoi hotelowych i w tym właśnie upatrywać należy wzrostu popularności tej formy inwestowania. Im jednak większy potencjalny zysk, tym wyższe ryzyko.

więcej

W Polsce co czternaste mieszkanie kupuje inwestor 2012-11-28

W Polsce co czternaste mieszkanie kupuje inwestor 

Spadające ceny mieszkań i tylko niewielka korekta stawek za najem powodują, że rentowność najmu jest w tym roku wyższa niż w 2011 roku. Widząc to inwestorzy są coraz bardziej aktywni Dalsze cięcia stóp procentowych mogę ten trend eskalować.

więcej

Najprostsze remedium na nadchodzący kryzys - oszczędzanie2012-11-08

Najprostsze remedium na nadchodzący kryzys - oszczędzanie

Oszczędzanie jest najlepszą metodą na zapewnienie sobie bezpiecznej przyszłości. Mimo to niewielu z nas odkłada choćby małe kwoty na przysłowiową czarną godzinę.

więcej

Inwestowanie w mieszkania na wynajem 2012-11-08

Inwestowanie w mieszkania na wynajem 

W obecnych czasach istnieje wiele możliwości inwestowania nadwyżek pieniężnych. Jednym ze sposobów jest inwestowanie w mieszkania na wynajem

więcej

Etapy procesu kredytowego zakupu mieszkania lub domu 2012-11-06

Etapy procesu kredytowego zakupu mieszkania lub domu 

Mimo, że banki zapewniają nas o minimum formalności przy udzielaniu takiego kredytu, warto wcześniej zapoznać się z procesem kredytowym, aby nie być niczym zaskoczonym.

więcej

Jak rozliczyć podatek z wynajmu apartamentu wypoczynkowego2012-11-02

Jak rozliczyć podatek z wynajmu apartamentu wypoczynkowego

Kupiłeś apartament w miejscowości wypoczynkowej i wynajmujesz go? Pamiętaj o obowiązku rozliczenia podatku od zysków.

więcej

Prawdziwe apartamenty2012-09-04

Prawdziwe apartamenty

Przeglądając ogłoszenia dotyczące rynku nieruchomości z pewnością natkniemy się na oferty dotyczące sprzedaży apartamentów. Czy aby na pewno są to jednak apartamenty z prawdziwego zdarzenia? Ile kosztują obecnie tego typu nieruchomości i czym cechuje się ten segment rynku?

więcej

KAŻDY MOŻE INWESTOWAĆ2012-08-25

KAŻDY MOŻE INWESTOWAĆ

Rozwiązanie to polega na kupowaniu innych niż nieruchomość instrumentów powiązanych z rynkiem nieruchomości.

więcej

Ranking miejscowości wakacyjnych w Polsce - Top 20 lokalizacji wakacyjnych2012-08-25

Ranking miejscowości wakacyjnych w Polsce - Top 20 lokalizacji wakacyjnych

Większość Polaków deklaruje, że spędzi wakacje w kraju. Największą popularnością cieszą się: Kołobrzeg, Zakopane czy Wisła. W 20 najpopularniejszych turystycznie powiatach udzielono 40% wszystkich noclegów – wynika z danych GUS z 2011 roku.

więcej

Co jest najważniejsze dla klientów poszukujących mieszkania do wynajęcia.2012-08-24

Co jest najważniejsze dla klientów poszukujących mieszkania do wynajęcia.

Klienci zainteresowani wynajmem mieszkania zdecydowanie największą uwagę przywiązują do

więcej

Inwestowanie w mieszkania i apartamenty wakacyjne oraz obiekty typu condohotel2012-08-24

Inwestowanie w mieszkania i apartamenty wakacyjne oraz obiekty typu condohotel

W niepewnych gospodarczo czasach dobrym pomysłem są stabilne lokaty kapitału, zapewniające w miarę przewidywalne dochody. Przykładem mogą być tu inwestycje w condohotele, coraz bardziej popularne w naszym kraju.

więcej

Jak zarobić na usługach turystycznych?2012-08-20

Jak zarobić na usługach turystycznych?

W zaledwie dwa wakacyjne miesiące dwuosobowy pokój hotelowy może dać przychód na poziomie 25 – 31 tys. zł. 

więcej