Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości

Grupowe inwestycje w ziemię w Wealth Solutions

Wokół miast ziemia rolna jest kilkukrotnie tańsza od budowlanej. Dzięki tej dysproporcji zarabiają klienci Wealth Solutions-Inwestycje Ziemskie. Zapisy do kolejnej grupy inwestycyjnej właśnie się zaczęły.

Wealth Solutions już od kilku lat proponuje inwestorom wspólne inwestowanie na rynku ziemi. Za pozyskane od inwestorów środki nabywane są nieruchomości rolne w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Zakupione grunty zostają przekształcone i podzielone na mniejsze działki budowlane oraz uzbrojone w media. To pozwala na osiągnięcie nawet kilkukrotnego wzrostu wartości nieruchomości. Działki sprzedawane są klientom indywidualnym lub instytucjonalnym, z przeznaczeniem pod budowę domów bądź obiektów usługowych. Cały ten proces zajmuje ok. 5 lat.

Grupowa forma inwestycji, w której inwestor staje się współudziałowcem spółki celowej i jednocześnie współwłaścicielem wszystkich posiadanych przez nią gruntów, pozwala na osiągnięcie optymalnych wyników procesu inwestycyjnego. Dzięki skali zgromadzonego kapitału, zespół zarządzający kupuje dla spółki duże nieruchomości i negocjuje atrakcyjne ceny zakupu. Oprócz tego grupa inwestycyjna, w przeciwieństwie do inwestorów indywidualnych, może sobie pozwolić na zakup kilku działek rolnych w różnych lokalizacjach.

Dzięki takiej dywersyfikacji ogranicza się ryzyko i uniezależnia się od wyniku osiąganego tylko w jednym miejscu. Inwestor, przeznaczając na inwestycję już 100 tys. złotych, może stać się współwłaścicielem gruntów wartych nawet kilkanaście milionów złotych.

- Od lat kupujemy grunty rolne w celu ich późniejszego przekształcenia i sprzedaży w postaci małych działek budowlanych. Zawsze kierujemy się przy tym zasadą, że należy kupować tam, dokąd „migrują ludzie”. Dzięki takiemu podejściu osiągamy wysokie stopy zwrotu z inwestycji – mówi Kuba Karliński z Wealth Solutions – Inwestycje Ziemskie. Wiele osób przeprowadza się obecnie na tereny położone wokół Warszawy i dobrze z nią skomunikowane, takie które zapewniają sprawne połączenie z jej centrum.

To właśnie na te obszary Warszawa rozlewa się najszybciej. Kolejnym czynnikiem branym pod uwagę przez indywidualnych inwestorów, planujących budowę domu jest dostęp do terenów zielonych oraz infrastruktury handlowo-usługowej. Tereny spełniające te kryteria są w centrum zainteresowań Wealth Solutions-Inwestycje Ziemskie. Takie podejście leży u źródeł sukcesu dotychczas przeprowadzonych inwestycji. Zapisy do kolejnej, dziesiątej grupy inwestycyjnej, realizującej tę sprawdzoną strategię trwają do 12 kwietnia 2013 r.

Piotr Suchodolski

Wealth Solutions

Chcesz zainwestować zadzwoń Marcin Grzybowski t: 602271149

powrót