Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości

Dolcan rozszerza ofertę mieszkań w Systemie Condo na Szczecin

Firma Dolcan wprowadza do Szczecina mieszkania w Systemie Condo. To lokale, które dają nabywcom gwarantowany umową zysk w wysokości
8 proc. rocznie. Wszystkie mieszkania są już wykończone i gotowe na przyjęcie turystów. Od 1 maja ruszy ich wynajem. Wzbogacą ofertę noclegową w Szczecinie. A tym, którzy myślą o inwestowaniu dają nowe możliwości zarabiania na nieruchomościach.

Rozwiązanie od blisko roku funkcjonuje już w Warszawie. Mieszkania sprzedawane w ramach programu Condo System Dolcan przynoszą właścicielom gwarantowany umową 8 proc. zysk w skali roku. Deweloper zapewnia właścicielowi lokalu wypłatę zysku niezależnie od poziomu obłożenia najmem.
W imieniu właściciela troszczy się także o promocję, szukanie najemców i bieżącą obsługę lokalu. - Ta forma inwestowania w nieruchomości jest bardzo wygodna dla właścicieli. Nie muszą niczym się zajmować, a lokal i tak przynosi zyski – wyjaśnia Tomasz Bujnowski, analityk inwestycyjny firmy Dolcan.

Zarabiaj lub mieszkaj

Forma zarabiania na nieruchomościach określanych jako condo jest w Polsce dość młoda. Dotychczas obejmowała ona głównie pokoje lub apartamenty typowo hotelowe, zlokalizowane w miejscowościach turystycznych. Dolcan jako jedna z pierwszych firm na rynku wprowadziła możliwość stałego zarabiania także na klasycznych mieszkaniach i apartamentach zlokalizowanych w miastach.

Jak to działa? Kupując mieszkanie klient podpisuje dwie umowy: jedna to akt notarialny potwierdzający nabycie lokalu, druga dotyczy zarządzania najmem
i wypłaty stałego zysku. Umowa najmu podpisana może być na czas określony 5 lat, lub jeśli klient woli na czas nieokreślony. Wysokość zysków liczona jest od wartości wykończonego lokalu. Nabywca płaci jedynie za wykończenie lokalu w elementy stałe. Meble, sprzęty AGD i RTV, elementy dekoracyjne, czy naczynia zapewnia na okres wynajmu deweloper.

Ulokowanie kapitału w ramach Systemu Condo firmy Dolcan daje dodatkową korzyść: lokal jest pełnowartościowym mieszkaniem, w którym można w każdej chwili samemu zamieszkać lub przekazać je dorastającym dzieciom.

Jaką kwotą trzeba dysponować, by zarabiać 8 proc. rocznie na nieruchomości
w Szczecinie? W Dolcan wykończone mieszkania condo kupić można od 5.300 tys. zł za m kw. W sumie, w inwestycji Arkadia zlokalizowanej przy ul. Małkowskiego 30,  dostępnych jest 9 mieszkań condo i 6 lokali usługowych. Jedno, dwu i trzy pokojowe apartamenty już od początku maja wynajmowane będą turystom, tak więc osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania mogą od razu czerpać z niego zyski. Budynek o charakterystycznym kształcie przypominającym luksusowy jacht położony jest blisko centrum miasta i jego zabytkowej części.

Szczecin - dobry kierunek inwestowania

Potencjał turystyczny miast rośnie. Widać to także w Szczecinie. W minionym udzielono tu o prawie 27 tys. więcej noclegów niż w roku 2011. Tymczasem spadła liczba miejsc noclegowych. Do tego zdecydowaną większość stanowią hotele. Nie ma więc alternatywy noclegowej dla turystów, którzy wolą wynająć większy apartament, a nie pokój hotelowy. – Liczba turystów, którzy wybierają komfortowy apartament, zamiast pokoju z roku na rok się zwiększa. Goście cenią sobie większe powierzchnie apartamentów, swobodę i niższe koszty noclegu – zauważa Tomasz Bujnowski z Dolcan.

Szczecin zajmuje zaraz po powiecie kołobrzeskim drugą pozycję w województwie pod względem liczby turystów. W sezonie letnim, kiedy organizowane są duże imprezy przyciągające tłumy zwiedzających jak m.in. The Tall Ships Races, wolnych miejsc noclegowych praktycznie nie ma. - Według zapowiedzi tak może być i w tym roku. Już teraz mówi się, że wszystkie hotele są zarezerwowane – podkreśla analityk Dolcan.

Szczecin przyciąga jednak nie tylko turystów. Miasto w ostatnich latach dynamicznie rozwija się biznesowo. Powstało wiele nowych, dużych biurowców klasy A. W budowie są kolejne. Dla właścicieli mieszkań przeznaczonych pod wynajem to optymistyczna perspektywa. Choć szukanie najemców na własną rękę bywa kłopotliwe, i nie daje pewności stałego zysku. Alternatywę stanowią właśnie mieszkania w systemie condo z osiedla Arkadia. Dolcan zapewnia właścicielowi lokalu wypłatę zysku niezależnie od poziomu obłożenia najmem.

Firma Dolcan prowadzi najem turystyczny mieszkań condo w Warszawie od blisko roku. W stolicy ma w ofercie 120 miejsc noclegowych w 22 apartamentach. Może pochwalić się wysokim poziomem wynajmu – obłożenie wynosi 50 – 60 proc. Spółka działa w obszarze wynajmu już od ponad 8 lat, prowadzi hotel w Częstochowie.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA LOKALU CONDO W SZCZECINIE:

 

Powierzchnia mieszkania w m kw.

Liczba pokoi

Cena: zł za m kw.

Cena całości lokalu

Zysk po

3 latach

Zysk po

5 latach

76,82

3

5.300

407.146 zł

97.715,04 zł

162.885,40 zł

43,37

2

5.500

238.535 zł

57.248,40 zł

95.414,00 zł

 

DANE DOTYCZĄCE POTENCJAŁU TURYSTYCZNEGO
I BIZNESOWEGO SZCZECINA:

W minionym roku udzielono tu 730 tys. noclegów, to o prawie 27 tys. więcej niż w roku 2011. Tymczasem w ostatnich latach spadła w Szczecinie liczba miejsc noclegowych – w 2010 roku było ich 6,8 tys., a w minionym – 6,4 tys. Do tego zdecydowaną większość stanowią hotele (ponad 58 proc.) – dane GUS

Zwiększony ruch turystyczny i biznesowy widać także wyraźnie po liczbie pasażerów na lotnisku Szczecin-Goleniów. W marcu tego roku ruch wzrósło blisko 15 proc. w porównaniu z marcem ubiegłego roku. W całym pierwszym kwartale lotnisko obsłużyło blisko 59 tys. osób, czyli o prawie 2,5 tys. więcej niż w tym samym czasie w 2012 r. Liczby te mogą jeszcze skoczyć do góry, gdyżw połowie marca lotnisko szczecińskie włączyła do swojej siatki połączeń jedna z największych tanich linii lotniczych, oferując przeloty do dwóch lokalizacjiw Norwegii.

Na przestrzeni 2013-2014 r. w Szczecinie do użytku oddanych zostanie kilka nowych biurowców klasy A, które powiększą potencjał miasta o kolejne ok. 64 tys. m kw. powierzchni biurowej

Źródło: Dolcan

powrót